Emei, Beipu a Miaoli – vyhlášená místa produkce Dongfang Mei Ren oolongu

27. Duben, 2015 7:20

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celý včerejšek a také část dnešního putovaní po tchajwanských zahradách a našich nejoblíbenějších čajích jsme zasvětili cestě po  oblastech, odkud pochází čaj z těch tchajwanských mě nejmilejší a to slavná Východní nebo také Orientální kráska.

Čaj je zde prJezero Emeiodukován a prodáván pod různými jmény, mezi ty nejběžnější patří Dongfang Mei Ren, Pomfeng Cha, Bai Hao oolong nebo také v překladu Čaj pěti barev. Pochází většinou ze subtilního a drobnolistého kultivaru Chin Shin Da Pah, ale možné jsou i jiné kultivary (např. Da Ye). Čaje té nejlepší kvality jsou samozřejmě produkovány v létě, přibližně od začátku června do začátku července, ale farmáři čaje tohoto jména a typu vyrábějí také na jaře a v zimě.

Pro pěstování kultivaru Da Pah, kterému místní lidé původního etnika Hakka říkají Kama, Chin Shin Da Pah kultivarje ideální mírně uzavřené údolí, kde se kumuluje vyšší vlhkost a teplota. Tyto podmínky, ideální počasí  a naprostá redukce jakéhokoliv zásahu pesticidy, lákají v létě drobný hmyz z rodu křístků Jacobiasca Formosana, který napadá lístky čajovníků. Lístky se brání produkcí fytohormonů a chemických látek, výrazně dehydratují a již během růstu dochází k enzymatickým změnám a mírné oxidaci. Všechny tyto faktory, charakter kultivaru Da Pah a způsob zpracování s oxidací v rozpětí 60-90% pak významně přispívají k unikátnímu aroma letní Krásky, jejíž cena a kvalita je v tomto období samozřejmě nejvyšší. Dá se vlastně říci, že Dongfang Mei Ren je nejdražší čaj, jaký se na Tchajwanu vyrábí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPři cestě touto oblastí jsme se snažili navštívit nejlepší farmáře, kteří Krásku vyrábějí, s nimi ochutnávat a o tomto čaji debatovat. Některé informace si výrazně odporovaly a pojetí a chápaní toho, co Kráska je a čím je definována, se poměrně lišilo. Ve své podstatě se dá říci, že to na čem se dohodli všichni farmáři, byl poměrně daný výrobní postup, který určuje finální vzhled a z velké části také kultivar. Všichni se shodovali na tom, že nejlepší Krásky jsou vyráběny právě v oblastech Beipu, Emei, Taohyuan a Miaoli (aby ne, když odsud pocházejí:-), ale připouštějí, že Krásku lze udělat i jinde, bude mít ale samozřejmě jinou chuť a aroma. Stejně tak je možné použít i jiný kultivar, opět s tím, že čaj bude mít úplně jiné aroma, zde už se ale téměř všichni shodují na tom, že akceptovatelné jsou hlavně ony dva výše zmíněné kultivary. V závislosti na ročním období, počasí a podmínkách, které podmiňují alespoň z části přítomnost křístka Jacobiasca Formosana, zde zvaného také Paoli, je možné vyrobit vysoce kvalitní Krásku i na jaře a v zimě (sami jsme se mohli přesvědčit, že minimální množství Paoli bylo na zahradách přítomno i teď), skutečně nejlepší je však v létě, avšak ani tato sezóna 100% nezaručí, že křístek zahradu „navštíví“ a velké množství čaje z tohoto období, obzvláště v nižších cenových hladinách vlastně je napadeno minimálně neřkuli vůbec. O znacích napadení lístků Paoli jsme poměrně dlouho debatovali a rozebírali lístky z jednotlivých sklizní.

Jako prvního jsme na cestě nPan Hsuavštívili pana Hsu, v jehož obchoděČajová vejce pana Hsu. Již brzy na stálém menu Tea Mountain... nad hlavou visí několik ocenění za nejlepší Krásku roku. Popili jsme jeho příjemný čaj ze zimní sklizně, který nakoupil kolega z Austrálie, který s námi cestuje a ochutnali vejce pečené v čaji, na které před obchodem stáli fronty. Byla to pro mě naprosto nová zkušenost a myslím, že v našem obchodě si Krásku bez čajového vejce už nikdo neobjedná. Recept máme a hned jak přijedeme, dáme se do toho….

Od pana Hsu jsme odjeli několik kilometrů od jezera Emei do Beipu, kde jsme navštívili pana Tsena. Byl právě na zahradě, kde podruhé letos na jaře sklízel lístky, ze kterých se chystal vyrábět Bao Zhong. Je to prý standartní postup, kdy někteří farmáři z prvního jarního sběru vyrobí jarní Krásku, druhý sběr pak věnují výrobě čaje černého, oolongu typu Bao Zhong či čaje zeleného. Pan Tsen bohužel už neměl čaj, který minulý rok obdržel první cenu v soutěži, chutnali jsme ale jiné výtečné letní i jarní čaje. Jeho jarní Kráska byla pro mě velkým překvapením a nebýt lehčího nálevu, asi bych nepoznal, že se nejedná o letní sklizeň velmi dobré kvality. Na lístkách nám pak ukázal vliv deštivého počasí a vysvětlil, jak se v závislosti na počasí mění způsob zpracování.Pan Tsen Menší množství Krásky jsem od něho chtěl koupit, bohužel většinu čajů, které udělá, prakticky okamžitě prodá, ale nebojte, jsme s ním domluveni na letní sklizni čaje, který bude posílat do soutěže… Ani pan Tsen, resp. paní Tsenová, nás nenechali pít čaj na prázdný žaludek a servírovali excelentní domácí ananas, žlutý meloun, pomeranče a exkluzivní nakládané švestičky. Masakr…

Po smršti několika vzorků jsme už naprosto zčajovaní odjeli zpět na hotel a čekala nás výtečná večeře ve stylu Hakka, místní pivko a zasloužený spánek.

Hned ráno přijelOLYMPUS DIGITAL CAMERA pan Su, od kterého jsem si vzal v tradičním stylu vyrobenou Krásku, kterou jsem objevili na degustaci TTPMA v Shakeng. Velmi pěkný a odlišný styl zpracování, tedy na horní hranici oxidace a silnější pečení, kterým je pan Chu v Hsinchu známý, mě nadchl a ikdyž se jedná o jarní sklizeň, čaj je krásně plný, medový s nezaměnitelným ovocným a květinovým aroma a hloubkou chuti, která výborně vynikne v kontrastu s nazdobenými soutěžními čaji. Bohužel jsme museli odmítnout pozvání na jeho zahrady a do obchodu v nedalekém městečku, protože jsme měli namířeno do Taiwan Tea Experimental Station, která byla v roce 1903 založena Japonci jako výzkumný čajový institut a odkud pochází všech 22 současných oficálně uznaných tchajwanských kultivarů. Byla to velmi zajímavá a užitečná návštěva, kde jsme si mohli všechny kultivary prohlédnout, ke každému z nich se dozvědět spoustu informací a v neposlední řadě také ochutnat výtečný GABA oolong, vyrobený přímo v TTES z lístků čajovníků napadených právě křístkem. Naprostá nádhera, bohužel nekoupitelná a ikdyž nejsem velkým fandou chuti GABA oolongu, tento mě hodně bavil (no a potom ještě jeden, který jsem mohl ochutnat večer s paní Lin, učitelkou čajového umění a který bych rád přivezl, stejně jako paní Lin:-).

Z TTES jsme se pak přesouvali do Taichungu, který využijeme k návštěvě našich přátel a partnerů a jako základny pro další cesty na zahrady v celém Nantou.

Oriental Princess, dcera pana Tenga, která sama vyhrála se svým čajem Dongfang Mei Ren celostátní soutěž a je školitelkou farmářů... OLYMPUS DIGITAL CAMERAA protože po cestě do Taichungu je Miaoli, další ze slavných oblastí produkce Krásky, nemohli jsme minout pana Tenga, dodavatele našeho skvělého Miaoli Bai Hao Oolongu. Pan Teng je jeden z nejznámějších a nejlepších výrobců Krásky, který vyhrává celostátní soutěže Bai Hao Oolongu a to již od osmdesátých let. Protože obhospodařuje čajovníky jak v Miaoli, tak v Beipu a Emei, samozřejmě nebyl doma a potuloval se kdesi na zahradách, jeho přítomnost velmi zdatně nahradila jeho dcera Tengová :-), která je velmi zdatná producentka a se svými čaji se také úspěšně účastní soutěží a školí místní farmáře jak výbornou Krásku vyrobit. Dostali jsme detailní vysvětlení výrobních procesů a mohli si prohlédnout stroje a různé vychytávky, které při výrobě Krásky používají, byli jsme však požádání nikde nezveřejňovat fotky z jejich čajové dílny, neboť se jedná o jejich výrobní tajemství. Myslím, že kdyby věděli, že se chystáme Da Pah osázet Říp a vyrábět Severní krásku, dovnitř by nás také nepustili…

Ochutnali jsme i jejich skvělý černý čaj z jarní sklizně, u kterého jsem měl velké nutkání ho koupit a také několik kvalitativních tříd Krásky. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a podstatných věcí pro posouzení kvality čaje a domluvili si vzorky na půlku června. Jejich čaje jsou naprostá pecka a byl bych rád, kdyby se nám povedlo je v létě přivézt. Bohužel je to stejné jako s čaji pana Tsena, prodány hned poté co jsou vyrobeny a jejich cena je astronomická. Vezeme tentokrát alespoň na ochutnání pár desítek gramů jarního Bao Zhongu právě z kultivaru Da Pah.

Znáte však jiný čaj z Tchajwanu, který by vás tak dostal? Pro mě je Kráska čaj, který miluju a jsem moc rád, že jsme měl možnost nahlédnout co stojí u jejího zrodu. Krásný, čistý čaj, jehož matka je příroda a otcem zručný farmář…

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Štítkyr: , , , ,